Strony WWW.

maj 21, 2018 przez

Strony WWW.

Jeśli chcemy powiedzieć cokolwiek na temat stron WWW, powinniśmy rozpocząć od wyjaśnienia sobie czym, najogólniej, jest internet. Dzięki internetowi, czyli dokładniej mówiąc dzięki największej sieci na świecie, łączącej wszystkie miejsca na ziemi, nasze życie stało się dużo łatwiejsze. Dostęp do wszelkich informacji nie jest już tak ograniczony jak kiedyś i możemy bez żadnych większych kłopotów czy problemów komunikować się z osoba oddaloną od nas o tysiące, a nawet setki tysięcy kilometrów. Internet jest siecią, która raz a dobrze połączyła wszystkie miejsca na kuli ziemskiej. Po tak ogólnym wyjaśnieniu, możemy powoli przejść do tematu przewodniego tego artykułu, a mianowicie – strony WWW. Czym są?

Strony WWW to nic innego jak po prostu napisane przez kogoś za pomocą specjalnego kodu, który rozumie komputer, ściany tekstu przyjmujące w komputerze odpowiednią szatę graficzną, którą widzimy na wyświetlanych stronach. Stronami WWW nazywamy praktycznie każde miejsce w przeglądarce. Stroną WWW jest Facebook, YouTube, OLX czy nawet wyszukiwarka z której korzystamy. Posiadając własną stronę internetową nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń jeśli nie przekraczamy oczywiście linii prawa obowiązującego w sieci i w naszym państwie. Oznacza to, że na naszej stronie możemy zamieszczać wszystkie informacje jakie tylko zechcemy.

 

Najczęściej strony internetowe występują w postaci medium informacyjnych, ale co raz bardziej popularne staje się korzystanie ze stron internetowych jako sklepów online. W internecie znajdziemy już wszystkie dostępne również stacjonarnie rodzaje sklepów, od tych najprostszych spożywczych, po te najbardziej wymyślne typu sklepy z meblami. Oczywistym faktem jest więc także to, że główną zaletą sklepów działających w sieci jest dostawa. Niezależnie od sklepu czy metod płatności, których swoją drogą w sklepach online dostępnych jest bardzo dużo, możemy wykorzystać opcję, dzięki której przesyłka zamówiona przez nas trafi z rąk kuriera bezpośrednio pod nasz dom czy blok, bez dłuższego czasu oczekiwania. Najczęściej przesyłki chociażby odzieżowe realizowane są z dnia na dzień, natomiast artykuły spożywcze nawet w zaledwie kilka godzin mogą znaleźć się pod naszym mieszkaniem.

 

Podobne