Projektowanie stron WWW.

maj 11, 2018 przez

Projektowanie stron WWW.

Internet w dzisiejszych czasach jest dostępny w praktycznie każdym gospodarstwie domowym w Polsce. Bardzo często ludzie, szczególnie Ci niezainteresowani tematem, nie zdają sobie sprawy z tego jak długi był proces powstawania internetu i jego ewolucja aż do dnia dzisiejszego. Wszystkie urządzenia czy usługi, które teraz ułatwiają nam korzystanie z sieci światowej były kiedyś projektowane oraz tworzone przez ludzi takich jak my, wymaga to ogromnej wiedzy, umiejętności i ogromnej ilości czasu.

 

Musimy wziąć pod uwagę to, że kiedyś nie istniały przeglądarki internetowe, nie mówiąc już o wyszukiwarkach czy usługach DNS, dzięki którym możemy wpisać nazwę strony i wejść na nią bez konieczności poznawania wcześniej jej adresu IP. Konkluzją całego tego artykułu jest fraza projektowanie stron internetowych. To właśnie strony internetowe rozwinęły sieć internetową w tak ogromnym stopniu. Kto wie co by było, gdyby ktoś kiedyś nie wpadł na pomysł zainicjowania pierwszej strony WWW. Jest to ogromne ułatwienie, które niestety wymaga olbrzymiej ilości czasu i ciężkiej pracy włożonej w ich tworzenie przez ludzi zajmujące się informatyką internetową.

 

Strony WWW często projektuje się za pomocą gotowych już szablonów, ponieważ bez nich praca stawała by się automatycznie dużo bardziej żmudniejsza i co najważniejsze, pochłaniałaby nawet setki godzin na zrobienie samego szkieletu i bazy strony, która w przyszłości wyglądałaby dobrze. Oczywiście, stworzenie jednej strony internetowej to bułka z masłem mimo że trwa to kilka godzin. Jeśli wejdziemy w tym momencie na losową stroną internetową przez nas wybraną, zobaczymy ile tak naprawdę pracy włożone jest w tworzenie podstron.

 

Dla przykładu, na jednej stronie najzwyklejszego sklepu internetowego z odzieżą, mamy dostęp jako użytkownicy średnio do około siedmiuset podstron, które nie tylko ułatwiają nam korzystanie i filtrowanie sklepu, ale także posiadają unikalne informacje których nie znajdziemy na tej pierwszej, pierwotnej stronie tytułowej. Na takich stronach jest więc kilka tysięcy odsyłaczy. Te wszystkie liczby musimy brać na poważnie – to tylko pokazuje jak wiele pracy wymaga stworzenie pozornie prostej strony internetowej dla nas, zwykłych użytkowników sieci.

 

Podobne